بسیاری از افرادی که از وضع مالی مناسبی برخوردار هستند مایلند تا روز عروسیشان خاص تر از همیشه باشد. این دسته از افراد مایلند تا با برگزاری یک عروسی لوکس، خاطره انگیز ترین روز زندگی خود را به بهترین شکل ممکن به ثبت برسانند. در ادامه قصد داریم تا در رابطه با شرایط و موارد مربوط به برگزاری یک مجلس عروسی لوکس اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم، از این رو پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

به چه عروسی لوکس گفته می شود؟

امروزه از واژه لوکس در موارد مختلف استفاده می شود، خانه، برخی برند های خودرو، گوشی و حتی البسه و ادکلن نیز بعضا جزء موارد لوکس به حساب می آیند. چند سالی است که لوکس بودن به مراسم ازدواج نیز وارد شده و بسیاری از دختران و پسرانی که قصد ازدواج با یکدیگر را داشته و از وضع مالی خوبی نیز برخوردار هستند به سمت برگزاری مراسم عروسی لوکس گرایش پیدا کرده اند.

معمولا به برگزاری مراسم عروسی تحت شرایط خاص که در آن از لوازم و ابزار، دکوراسیون و پذیرایی خاصی استفاده شده است و در سطح بالاتری از معمولی و با هزینه های بسیار زیادی برگزار می شوند عروسی لوکس گفته می شود.

مقدمات برگزاری عروسی لوکس شامل چه مواردی است؟

برای اینکه بتوانید یک عروسی را در لوکس ترین حالت خود برگزار کنید نیازمند مقدمات خاصی هستید که می بایست پیش از رسیدن به روز برگزاری مراسم آنها را تهیه یا هماهنگ کنید. از جمله این موارد می توان به محل برگزاری مراسم عروسی، برنامه ریزی جهت پذیرایی در تنوع بالا، هماهنگی با جلوه های ویژه، گل آرایی در حجم و تنوع بالا و… اشاره نمود.

مکان عروسی

بدون شک اولین چیزی که یک عروسی را نسبت به سایر عروسی ها لوکس جلوه می دهد، محل برگزاری عروسی است. مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که تاکنون به عروسی های مختلفی از دوستان و بستگان خود دعوت شده باشید و خاطره حضور در تعدادی از آنها به دلیل خاص تر بودن محل برگزاری مراسمشان نسبت به سایرین بیشتر و بهتر در حافظه شما ثبت شده است. همین دلیل کافی است تا درک درستی از تاثیر مکان عروسی در خاطره انگیز تر شدن عروسی به دست آورید.

به طور معمول هزینه رزو تالار پذیرایی برای عروسی بیشترین سهم هزینه عروسی را به خودش اختصاص می دهد، همین عامل در زمانی که قصد برگزاری عروسی لوکس را داشته باشید چندین برابر هزینه بیشتر را بر روی دوش شما قرار خواهد داد.

تشریفات پذیرایی

تشریفات پذیرایی که در عروسی های لوکس صورت میگیرد را نمی توان با هیچ عروسی معمولی مقایسه نمود. معمولا در عروسی های لوکس هزینه بسیار زیادی در بخش پذیرایی از مهمانان صرف می شود و همین امر سبب افزایش کیفیت و کمیت پذیرایی از مهمانان خواهد شد.

تشریفات پذیرایی در مراسم عروسی لوکس شامل سرویس دهی منظم و دقیق و در سطح بالا است. در پکیج های تشریفات پذیرایی لوکس معمولا صرف شیرینی، میوه، بستنی، کیک و … قرار داد و پذیرایی از مهمانان با این خوراکی های لذیذ در زمان بندی های مناسب خود انجام میشود.

بخش دیگری که در زمره پذیرایی لوکس قرار دارد مربوط به غذاهایی است که در عروسی لوکس برای مهمانان در نظر گرفته می شود. به طور معمول تنوع غذایی در عروسی های لوکس بسیار بالا بوده و مهمانان می توانند از هر غذایی که مطابق طبع آنان است به صورت سلف سرویس میل کنند.

موارد مهم تأثیرگذار در مراسم عروسی لوکس

اگر به دنبال هر چه با شکوه تر برگزار شدن مجلس عروسی خود هستید و مایلید تا خاص و لوکس تر از همیشه به نظر برسید، پیشنهاد می کنیم که به مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم بیش از پیش توجه نمایید.

نورپردازی

نورپردازی یکی از آن جمله مواردی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و خاطره سازی جشن عروسی داشه باشد، اگر مایلید تا بیش از پیش جشن عروسی خود را خاص جلوه دهید، پیشنهاد می کنیم تا از نورپردازی های مختلف برای تنوع بخشی بصری به جشن خود استفاده کنید.

عکاسی

از روز عروسی شما تنها عکس و فیلم هایی که به صورت حرفه ای گرفته شده اند باقی می ماند، از این رو حتما تلاش کنید تا حرفه ای ترین عکاسها و فیلمبردارهای عروسی را برای روز عروسی خود رزو نمایید. بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران مجالس عروسی معمولا از تجهیزات مختلفی استفاده میکنند تا در نهایت بتوانند عکس و فیلمی با کیفیت را ثبت کرده و در اختیار شما قرار دهند.

تنوع در گل آرایی

گل آرایی که در تالار محل برگزاری جشن عروسی انجام می شود می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی محیط و جذابیت آن قرار دهد. شما نیز می توانید برای هر چه خاص تر کردن جشن عروسی لوکس خود از گل های زیبا و به تعداد زیاد استفاده کنید. استفاده از تعداد زیادی گل در کنار طریقه دیزاین آنها در محل برگزاری جشن عروسی می تواند جذابیت جشن عروسی شما را چندین برابر کند.

باغ عروسی

یکی از خاص ترین لوکیشن هایی که می تواند به عنوان مکانی جذاب برای برگزاری مراسم عروسی در نظر گرفته شود باغ عروسی است. بسیاری از عروسی های لوکس در باغ عروسی گرفته میشود. در صورتی که شما نیز مایلید تا خاص تر از همیشه ظاهر شوید می وانید عروسی خود را در یک باغ عروسی زیبا و با شکوه برگزار نمایید.

تا به حال تجربه برگزاری یا شرکت در یک مجلس عروسی لوکس را داشته اید؟ نکاتی که از تجربه خود به خصوص در همکاری با تیم تشریفات مجالس دارید را از طریق بخش نظرات با ما در میان گذارید