برگزاری مجالس با تعداد مهمانان بالا همواره یکی از دغدغه های اصلی برگزار کنندگان این سبک از مجالس بوده و هست. با توجه به چالش های مختلفی که برگزاری مجالس با تعداد مهمانان بالا دارد، قصد داریم تا در این بخش نسبت به ارائه مزایای سپردن برگزاری مراسمات مختلف خود از جمله مراسم عروسی که یکی از مراسم های مهم زندگی هر فردی است به موسسات خدمات مجالس بپردازیم. از این رو پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چالش های برگزاری مراسم هایی با تعداد مهمانان بالا

اگر که تاکنون در فرایند برگزاری مراسم هایی با تعداد مهمانان بالا همچون مراسم عروسی قرار گرفته باشید، مطمئنا با چالش های مختلفی که این مدل از مجالس به همراه دارند آشنا هستید. از جمله این چالش ها می توان به هماهنگ سازی بخش های مختلف اشاره کرد.

به عنوان مثال در یک مجلس عروسی هماهنگ سازی تالار، گروه موسیقی، کترینگ، عوامل پذیرایی، آرایشگاه، ماشین عروس و … کار بسیار دشواری بوده و می بایست موارد مربوط به هماهنگ سازی آن ها حتی از چند ماه قبل صورت گیرد. هر چه تعداد مهمانانی که به مراسم دعوت هستند بیشتر باشند مطمئنا چالش های مربوط به برگزاری مراسم مربوطه نیز بیشتر خواهد بود.

مزایای سپردن اجرای مراسم عروسی به خدمات مجالس

هزینه های بالا در برابر نتایج و بازدهی های پایین

قبل از اینکه موسسات تشریفات مجالس شکل بگیرند بسیاری از زوج های جوان که اقدام به برگزاری مجالس عروسی شان به وسیله خودشان می کردند، با یک چالش عظیم فراتر از عدم هماهنگی ها رو به رو بودند. این چالش چیزی نبود جز اینکه هزینه بسیار زیادی را برای برگزاری مراسم ازدواج خود پرداخت می کردند و در انتها نتیجه مناسبی که مد نظر داشتند را دریافت نمی کردند.

موسسات تشریفات مجالس همه چالش ها را رفع کردند

از دهه هشتاد که اولین موسسه تشریفات مجالس کار خود را در ایران آغاز کرد، رفته رفته مسائل و مشکلات مختلفی که در مسیر برگزاری مجالس با تعداد مهمانان بالا وجود داشت مرتفع گردید، به حدی که امروزه اگر امور اجرایی مجالس خود را به یک تیم حرفه ای در زمینه خدمات مجالس بسپارید، دیگر نیازی نیست نگران چیزی باشید، زیرا این تیم خود همه مواردی که هماهنگی آنها را قبول کرده است را برای تاریخ برگزاری مجالس و مراسم شما هماهنگ کرده و در بهترین حالت ممکن خدمات مربوطه را به شما ارائه خواهد نمود.

وظایف تشریفات مجالس

به طور کلی موسسات تشریفات مجالس معمولا بازه گسترده ای از خدمات مربوط به برگزاری مجالس را می توانند انجام دهند. از جمله این وظایف می توان به هماهنگ کردن باغ و تالار محل برگزاری مجلس، ماشین عروس، گل فروشی، آرایشگاه عروس و داماد، تیم پذیرایی، کترینگ، تیم موسیقی و… اشاره نمود.

این در حالی است که برخی از موسسات خدمات مجالس تنها پاره ای از وظایفی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را برای مشتریان خود انجام می دهند. در این صورت می توانید مهم ترین و چالش بر انگیز ترین موارد مربوط به برگزاری مجالس خود را به این دست از شرکت های خدمات مجالس سپرده و مواردی که از اهمیت و چالش کمتری برخوردار هستند را خودتان انجام دهید.

مزایای سپردن اجرای مراسم عروسی به خدمات مجالس

صرفه جویی در زمان و هزینه های برگزاری مجالس با تشریفات مجالس

در کنار رفع چالش های برگزاری مراسم، صرفه جویی در هزینه های برگزاری مراسم و مجالس از جمله مهم ترین مزایای سپردن برگزاری و مدیریت مراسم به یک تیم برگزاری مراسم و مجالس خواهد بود. این دسته از تیم ها با توجه به همکاری طولانی مدتی که با برگزار کنندگان بخش های مختلف یک مجلس جشن دارند، می توانند با قیمت بسیار کمتری یک مجلس حرفه ای را با هزینه کمتر برگزار کنند.

صرفه جویی در هزینه تنها بخشی از صرفه جویی هایی است که همکاری با یک تیم تشریفات مجالس می تواند برای شما داشته باشد. شما برای یافتن تالار، تیم موسیقی، کترینگ و… نیازمند صرف زمان زیادی خواهید بود، شما می توانید با همکاری با یک تیم خدمات مجالس به خوبی در زمان خود نیز صرفه جویی کنید و در کمترین زمان ممکن نسبت به یافتن عوامل اجرایی برگزاری مراسم خود اقدام نمایید.

مدیریت همه امور به طور حرفه ای

یکی دیگر از مزایای سپردن اجرای مراسم عروسی به موسسات خدمات مجالس این است که شما می توانید به دور از هر دغدغه ای مدیریت همه امور مربوط به مجلس خود را به تیم تشریفات مجالس بسپارید. معمولا هر تیم تشریفات مجالس توسط یک مدیر خبره و با تجربه مدیریت می شود که در روز مراسم شما حواسش به درست انجام شدن همه امور بوده و شما دیگر نیازی نیست که نگران درست و به موقع انجام شدن کاری باشید.

خلاصه مزایای همکاری با شرکت تشریفات مجالس

  • کاهش زحمات صاحب مراسم
  • افزایش چشمگیر کیفیت
  • افزایش نظم و هماهنگی بین افراد خدمات دهنده
  • افزایش رضایتمندی میهمانان
  • بهره مندی از لیست متنوعی از انتخاب ها
  • صرفه جویی در وقت و هزینه