روز عروسی یکی از حساس ترین و در عین حال به یاد ماندنی ترین روزهای زندگی هر انسانی است. بسیاری از پسران و به خصوص دختران از سالها قبل مراسم عروسی خود را در ذهنشان تصور می کنند و مایلند تا این روز در بهترین حالت ممکن برگزار شود. یکی از بخش هایی که بسیار مورد توجه قرار می گیرد مربوط به انتخاب دسته گل عروس است. اگر شما نیز در انتخاب دسته گل عروس با گل طبیعی و مصنوعی دو دل هستید و هنوز نمی دانید که کدام یک را برای روز عروسی خود انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

انواع دسته گل عروس

زمانی که برای خرید دسته گل عروس به یک گل فروشی مراجعه می کنید، در گام اول با دو دسته اصلی برای خرید دسته گل عروسی مواجه می شوید که می توان آن ها را به دسته گل طبیعی و دسته گل مصنوعی اشاره نمود.

خرید هر یک از این انواع دسته گل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها به طور مفصل تر خواهیم پرداخت تا شما نیز بتوانید در زمان خرید دسته گل عروس مورد نظر خود بتوانید با شناخت بیشتر نسبت به مزایا و معایب هر یک، دسته گل عروس طبیعی یا مصنوعی خود را خریداری نمایید.

انتخاب دسته گل عروس یکی از مهم ترین تشریفات عروسی

همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم، انتخاب دسته گل عروسی یکی از جمله مهم ترین بخش های مربوط به تشریفات عروسی است. به طور معمول عروس خانم ها در انتخاب دسته گل عروسی خود سخت گیری خاصی به خرج می دهند. در ادامه راهنمایی هایی را به شما خواهیم داشت که می توانید با توجه به آن ها با شناخت بیشتر و بهتری نسبت به خرید دسته گل عروسی اقدام نمایید.

دسته گل عروس با گل های مصنوعی

از گذشته تا به امروز استفاده از دسته گل های مصنوعی به عنوان دسته گل عروس در روز عروسی رواج داشته و طرفداران بسیاری در سراسر ایران و حتی جهان دارد، در صورتی که شما نیز قصد دارید تا برای عروسی خود نسبت به خرید دسته گل عروس مصنوعی اقدام نمایید در ادامه می توانید با مزایا و معایب دسته گل عروس مصنوعی آشنا شوید.

مزایای دسته گل عروس مصنوعی

اگر بخواهیم از مزایای دسته گل عروس با گل های مصنوعی صحبت کنیم، می توان قیمت ارزان تر آن ها را در اولویت مزایای آن ها بدانیم، در مراحل بعدی می توان ماندگاری طولانی دسته گل عروس مصنوعی را از دیگر مزایایی دانست که می توان با توجه به آن ها نسبت به خرید دسته گل عروس با گل های مصنوعی اقدام نمود.

معایب دسته گل عروس مصنوعی

شاید بتوان عدم ظاهر طبیعی در دسته گل های مصنوعی را به عنوان اولین عیب این نوع از دسته گل ها دانست. در گام بعدی عدم انتشار رایحه طبیعی را می توان به عنوان دومین عیب این نوع از دسته گل ها دانست، هر چند که برخی از گل فروشی ها در تلاش هستند تا با اسپری نمودن رایحه های مصنوعی رنگ و بویی طبیعی به این دسته گل ها ببخشند اما این رایحه ها نیز برای مدت زمان طولانی ماندگاری ندارند.

اگر قصد نگهداری دسته گل عروسی خود را برای طولانی مدت داشته باشید، می بایست به طور مرتب نسبت به تمیز کردن آن ها اقدام کنید تا ظاهر آن ها دچار تغییر نشود. از آنجایی که رنگ سفید در بیشتر دسته گل های عروس رنگ غالب است، گرد و خاک و چربی به راحتی بر روی آن نشسته و ظاهر آنرا تحت تاثیر قرار می دهد.

دسته گل عروس با گل های طبیعی

چند سالی است که استفاده از گل های طبیعی در ساخت دسته گل عروس رواج پیدا کرده است و تمایل تازه عروس ها نیز به استفاده از دسته گل با گل های طبیعی در روز عروسی رو به افزایش گذاشته است. در ادامه به بررسی مزایا و معایب استفاده از دسته گل عروس طبیعی خواهیم پرداخت.

مزایای دسته گل عروس با گل های طبیعی

ظاهر و رایحه طبیعی را می توان از جمله اولین و مهم ترین دلایل انتخاب و خرید دسته گل عروس با گل طبیعی دانست. همین دو عامل بیشترین میزان دلایل زوج های جوان برای خرید دسته گل طبیعی را برای روز عروسی در بر می گیرد.

معایب دسته گل عروس طبیعی

طول عمر کوتاه دسته گل های طبیعی اولین و مهم ترین عیب این نوع از دسته گل ها در نظر گرفته می شود. به طور معمول بیشترین میزان طول عمری که برای دسته گل های طبیعی در نظر گرفته می شود یک هفته الی ده روز است و پس از این مدت شاهد از بین رفتن تدریجی گل های استفاده شده در دسته گل عروس خواهیم بود.

از دیگر معایب این مدل از دسته گل عروسی مربوط به هزینه بسیار بالای خرید آن هاست. در پاره ای از مواقع مشاهده شده است که هزینه خرید دسته گل طبیعی عروسی در زمره هزینه برترین موارد مربوط به برگزاری عروسی قرار گرفته است.

از چه گل هایی بیشتر در تهیه دسته گل عروس استفاده می شود؟

بسیاری از تازه عروس و دامادها در زمانی که برای خرید دسته گل عروس به یک گل فروشی مراجعه می کنند، توقع دارند تا دسته گل عروسیشان از هر نوع گلی که انتخاب کرده اند پیچیده شده و به آن ها تحویل شود، این در حالی است که این تفکر کاملا اشتباه بوده و به طور کلی نمی توان دسته گل عروس را از هر گلی تهیه نمود.

از جمله گل هایی که معمولا از آن برای تهیه دسته گل عروس استفاده می شود گل مریم است. در کنار گل مریم از گل هایی همچون لیلم و صد تومانی نیز استفاده می شود که سبب زیباتر شدن دسته گل عروسی شما خواهد شد.

در کنار گل هایی که در بالا به آن ها اشاره شد نمی توان جایگاه ویژه ای که گل رز در تهیه دسته گل عروس دارد را نادیده گرفت. در صورتی که هزینه نسبتا بالاتری که تهیه دسته گل طبیعی رز برای شما در بر دارد برای شما چالش بر انگیز نباشد، گل رز با انواع مختلفی که دارد، در کنار رنگ بندی های متنوع و بی نظیری که از آن ها بهره مند است می تواند زیباترین دسته گل طبیعی عروس را برای شما به ارمغان آورد.

چه عواملی در انتخاب دسته گل عروس موثر است؟

  • برای اینکه بتوانید یک دسته گل عروس مناسب را برای روز عروسی خود انتخاب کنید می بایست به موارد مختلف و متنوعی توجه ویژه ای نمایید. از جمله این موارد می توان به طرح و رنگ لباس عروس اشاره نمود.
  • پیشنهاد می کنیم برای اینکه مراسم عروسی خود را جذاب تر کنید، دسته گل عروس همخوانی مناسبی با گل آرایی مراسم داشته باشد.
  • در انتخاب رنگ گل هایی که برای تهیه دسته گل عروس انتخاب می کنید توجه کنید که با رنگ لباس عروس همخوانی مناسبی داشته باشد.
  • به قد و سایز عروس برای خرید دسته گل دقت کنید. دسته گل های بزرگ و آویزان مناسب ترین نوع دسته گل برای عروس های بلند قد و دسته گل های کوتاه و فشرده بهترین گزینه برای عروس های قد کوتاه خواهد بود.

قیمت دسته گل عروس چطور محاسبه می شود

برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری در رابطه با قیمت دسته گل عروس به دست آورید لازم است تا ابتدا مشخص کنید که دسته گل مصنوعی یا طبیعی مد نظر شماست! پس از آن نیاز است تا نوع و تعداد گل های به کار رفته در دسته گل خود را تعیین کنید و در آخر می بایست تزئیناتی که بر روی آن قرار است انجام شود را تعیین کنید. پس از انجام این موارد، شما می توانید قبل از مراجعه به گل فروشی قیمت حدودی دسته گل عروس خود را مشخص کنید.

چطور یک دسته گل زیبا خریداری کنیم؟

با گسترش تکنولوژی امروزه دیگر برای تهیه بسیاری از موارد مورد نیاز دیگر دغدغه خاصی باقی نمانده است. یکی از مواردی که می توان امروزه به راحت تری نسبت به خرید آن اقدام نمود دسته گل عروس است.

شما می توانید با مراجعه به وب سایت های اینترنتی فعال در زمینه فروش دسته گل عروس نسبت به خرید دسته گل مورد نظر خود به صورت اینترنتی اقدام نمایید.

اگر مایلید تا در همان لحظه ای که خرید خود را از یک گلفروشی ثبت کردید، دسته گل مربوطه را دریافت کنید پیشنهاد می کنیم تا به صورت حضوری به یک گلفروشی در سطح شهر رفته و دسته گل عروس مورد نظر خود را خریداری نمایید.

همچنین در صورتی که برگزاری مراسم عروسی خود را به یک تیم خدمات مجالس عروسی همانند …. سپرده اید دیگر نیاز نیست در رابطه با سایر مسائل دل نگرانی خاصی داشته باشید. مسئول برگزاری جشن عروسی شما حواسش به همه امور خواهد بود و دسته گل عروسی شما را در روز عروسی برای شما تهیه خواهد نمود.