زمانی که خبر نامزدی شما پخش می‌شود، تمام کسانی که شما را دوست دارند می‌خواهند که این شادی را با شما جشن بگیرند. مراسم نامزدی رسمی، زمان خوبی برای اعلام این اتفاق عاشقانه و زیبا و جشن گرفتن آن است. این اولین باری است که خانواده و دوستان و آشنایان شما با هم یکجا جمع شده و با هم و همینطور با نامزد شما آشنا می‌شوند. مثل سایر مراسمات، جشن نامزدی شما می‌تواند به دلخواتان رسمی یا خودمانی باشد. انتخاب با شماست اما به هر حال برای این جشن نیاز به تشریفاتی حتی ساده و معمولی است که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

تشریفات نامزدی چیست؟

طیق آنچه که گفته شد مراسم و تشریفات نامزدی برای عروس و دامادها به عنوان اولین اعلام رسمی ارتباط و پیوندشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این تشریفات مجالس شامل انتخاب مکان مناسب، طراحی دکور و گل‌آرایی، انتخاب موزیک، کارت دعوت، عکاسی و فیلم‌برداری، پذیرایی و …. می‌شود.

تشریفات نامزدی چیست

اهمیت کارت دعوت در تشریفات نامزدی

بعد از اینکه زمان و مکان مناسب برای برگزاری مراسم نامزدی را انتخاب کردید، نوبت به دعوت مهمان‌ها می‌رسد. نحوه دعوت مهمان‌ها متفاوت است، بعضی‌ها به تجملی و شیک بودن کارت دعوت اهمیت می‌دهند، برای بعضی سادگی مهم است و با توجه به تکنولوژی و شکل ارتباطات امروزی، بعضی‌ها ارسال دعوت در فضای مجازی را می‌پسندند. باید دید انتخاب مناسب برای شما و مهمان‌هایتان کدام است چون این اتنخاب اولین قدم آشنایی شما در این مراسم است، اینکه چه جور تمی می‌پسندید و به چه چیزی اهمیت می‌دهید.

انتخاب لباس و آرایش برای نامزدی

برای مراسم نامزدی توصیه ما به شما لباس روشن است همانطور که می‌دانید در فرهنگ ما ایرانی‌ها برای مراسم شاد لباس‌های روشن و رنگی پوشیده می‌شود. لباس عروسی و نامزدی هم شامل این رسم می‌شود. فراموش نکنید هر لباسی که انتخاب می‌کنید، لباسی باشد که حس خاصی به شما بدهد، آن شب خاص شماست و مطمئناً شما هم دوست دارید خاص باشید. احتمالاً عکس‌های زیادی در آتلیه و باغ و با دوستان و آشنایان خواهید انداخت ، پس لباسی بپوشید و آرایشی داشته باشید که دلخواهتان است.

مراسم نامزدی کجا باید برگزار شود

انتخاب مکان در تشریفات نامزدی کاملاً بستگی به تعداد مهمان‌ها و میزان صمیمیت آن‌ها با شما، سلیقه خودتان و آب و هوا دارد. شما می‌توانید مراسم خود را در فضای باز، بسته، تالار، باغ یا حتی آپارتمان یا حیاط خانه‌تان برگزار کنید. در این انتخاب حتماً دوری و نزدیکی مسیر خود به آرایشگاه و آتلیه عکس و همینطور راحتی رفت و آمد مهمان‌ها را در نظر بگیرید تا هم خودتان راحت باشید و هم مهمان‌هایتان به درد سر نیفتند.

گل‌آرایی و طراحی دکوراسیون در تشریفات نامزدی مهم است؟

طراحی و دکوراسیون کار ساده‌ای نیست و می‌تواند شب نامزدی شما را به مراسمی زیبا و به یاد ماندنی بدل کند. بازی با رنگ‌ها، اشکال و چینش آن‌ها می‌تواند روحیه و حال و هوای شما را از این رو به آن رو کند. اگر در این کار تخصص دارید که هیچ، در غیر اینصورت اجازه دهید افرادی این کار را به عهده بگیرند که می‌توانند با طراحی و دکور درست و مناسب شب شما و مهمان‌هایتان را شاد و زیبا کنند و در این میان سلیقه و نظر شما را هم اعمال کنند.

موارد مربوط به تشریفات نامزدی

موسیقی به هر حسی عمق و معنا بیشتر می‌دهد

موسیقی همیشه همه چیز را زیباتر می‌کند. هیچ چیز مثل موسیقی نمی‌تواند به لحظه‌ها معنا و روح ببخشد. انتخاب موسیقی از مهمترین انتخاب‌ها برای مهمانی است پس  موزیکی انتخاب کنید که مناسب با حال و هوای شاد و عاشقانه آن شب باشد و خنده‌هایتان را واقعی‌تر و رویایی‌تر کند.

با عکاسی و فیلم‌برداری جذاب شب نامزدی خود را فراموش نشدنی کنید

عکس و فیلم بهترین راه برای ثبت اتفاقات زیبای زندگی ما است، آن هم اتفاقی که تکرار نخواهند شد. انتخاب یک گروه فیلم‌برداری خوب که کارهایشان مطابق با سلیقه شماست، بهترین راه برای ثبت این خاطرات است. در آینده با تماشای این خاطرات زیبا، در زمان سفر می‌کنید و می‌توانید بار دیگر آن‌ها را زندگی کنید و حتی این فیلم‌ها و عکس‌ها را به بچه‌ها و نوه‌هایتان نشان دهید. این خاطرات همیشه برای فرزندان جذاب و هیجان‌انگیز است.

مراسم نامزدی خود را خوشمزه کنید

در انتخاب خوراکی‌های مراسم نامزدی هر چیزی که دوست دارید می‌توانید سرو کنید، فقط توصیه ما به شما این است تنوع را طوری رعایت کنید که پاسخگوی سلیقه همه مهمان‌ها باشد. در این لیست می‌توانید غذاها، دسرها و نوشیدنی‌هایی سرو کنید که برای خود شما معنی خاصی دارد و با این کار لحظه‌هایتان را خوشمزه‌تر کنید.

توصیه‌ای مهم برای تشریفات نامزدی

به احتمال زیاد دغدغه‌های عروس و داماد برای نامزدی انقدر زیاد است که برای فکر کردن به تشریفات نامزدی دیگر وقت و انرژی‌ای نمی‌ماند. پیشنهاد ما به شما این است که بودجه و خواسته‌های مهم خود را مشخص کنید و با توجه به آن‌ها از مجموعه‌هایی که این خدمات و مشاوره آن را به شما ارائه می‌دهند در این مسیر کمک بگیرید و با خیال راحت و بدون هیچ استرسی مراسمی زیبا و با شکوه برای خود و مهمان‌هایتان خلق کنید، مراسمی که هر بار با به یاد آوردن آن لبخند به لب آورید.